Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Przegląd grup kolędniczych "Babiogórskie Podłazy"

Utworzono dnia 07.01.2020

W dniu 11 stycznia 2020 roku od godziny 10:00 w Szkole Podstawowej w Marcówce odbędzie się przegląd konkursowy grup kolędniczych z powiatu suskiego „Babiogórskie Podłazy”. Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach.

„BABIOGÓRSKIE PODŁAZY” – to przegląd męskich grup kolędniczych z terenu powiatu suskiego, mający na celu kultywowanie tradycyjnej formy kolędowania we własnej miejscowości/wsi i okolicy w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku oraz popularyzację tego zwyczaju. Aby nie odeszły w zapomnienie charakterystyczne cechy dawnego chodzenia po kolędzie, zwyczaje i obrzędy ludowe, wierzenia i gesty magiczne, teksty kolęd, pastorałek i składanych życzeń, organizatorzy Przeglądu i jury szczególną uwagę zwracają na zachowanie zgodności   odtwarzanych tekstów, melodii, scen, strojów i rekwizytów z tradycją. W wielu wsiach naszego Powiatu żyją jeszcze starsi kolędnicy, którzy mogą przekazać młodym swoją wiedzę o HERODACH, DRABACH, SZCZODROKACH, TRZECH KRÓLACH i KOLĘDNIKACH Z SZOPKĄ, warto z niej korzystać.

Laureaci wytypowani przez jury będą reprezentować nasz powiat przed szerszą publicznością podczas największych tego typu przeglądów: w Bukowinie Tatrzańskiej i Podegrodziu.

ZAŁĄCZNIKI:

  • Regulamin konkursu
    Utworzono dnia 07.01.2020, 10:51

    Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 29

W poprzednim tygodniu: 76

W tym miesiącu: 282

W poprzednim miesiącu: 349

Wszystkich: 17026

Zegar