Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Zaproszenie na Konsultacje LSR 2023 – 2027

Utworzono dnia 20.04.2023

Zarząd Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Podbabiogórze” zaprasza do zakładki „Konsultacje LSR 2023 – 2027”, gdzie zamieszczane są aktualne dokumenty związane z opracowywaną Lokalną Strategią Rozwoju „Podbabiogórza” na lata 2023-2027 dla obszaru działania LGD „Podbabiogórze” tj. gmin Budzowa, Bystrej-Sidziny, Jordanowa, Makowa Podhalańskiego, Stryszawy, Zawoi, Zembrzyc, Suchej Beskidzkiej oraz Miasta Jordanowa.

czytaj dalej... na temat: Zaproszenie na Konsultacje LSR 2023 – 2027

Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców Gminy Zembrzyce

Utworzono dnia 18.04.2023

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Podbabiogórze” serdecznie zapraszam mieszkańców Gminy Zembrzyce na spotkanie konsultacyjne dotyczące opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju „Podbabiogórza” na lata 2023-2027 dla obszaru działania LGD „Podbabiogórze” tj. gmin Budzowa, Bystrej-Sidziny, Jordanowa, Makowa Podhalańskiego, Stryszawy, Zawoi, Zembrzyc, Suchej Beskidzkiej oraz Miasta Jordanowa.

czytaj dalej... na temat: Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców Gminy Zembrzyce

Życzenia Świateczne

Utworzono dnia 06.04.2023

Sukces naszych Cheerleaders

Utworzono dnia 27.02.2023

Najstarsza grupa cheerleaders z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach-Vena Team Cheerleaders wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego w Makowie Podhalańskim. 

czytaj dalej... na temat: Sukces naszych Cheerleaders

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Utworzono dnia 21.03.2023

15 marca 2023 roku, w Szkole Podstawowej w Śleszowicach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Udział w nim wzięły dzieci i młodzież ze wszystkich szkół z terenu gminy Zembrzyce.Konkurs ten ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego Po raz kolejny organizatorem turnieju był Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zembrzycach pod przewodnictwem dh Stanisława Gaury Komendanta Gminnego Związku OSP RP w Zembrzycach oraz druhów OSP Zembrzyc, Marcówki i Śleszowic. Uczestnicy turnieju otrzymali do rozwiązania test pisemny, a w kolejnym etapie odpowiadali ustnie na wylosowane przez siebie trzy pytania.

czytaj dalej... na temat: Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Gminny Konkurs Recytatorski

Utworzono dnia 21.03.2023

9 marca w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Przerwy Tetmajera w  Zembrzycach  odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół gminy Zembrzyce, którzy zaprezentowali wybrane przez siebie dowolne fragmenty poezji i prozy. Zmagania recytatorów były równocześnie kwalifikacją do konkursu klas od 0 do V w Makowie Podhalańskim, gdzie odbyły się eliminacje powiatowe.
Komisja konkursowa w składnie: Ewa Czaicka, Maria Talaga oraz Kazimiera Elżbieciak - wyłoniła najlepsze deklamacyjne talenty uczniowskie. Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.  To laur za pracę, która wnosi do świadomości uczniowskiej poczucie wartości, jak i kształtuje młode osoby do pełnego i wartościowego życia w społeczeństwie. 

 

czytaj dalej... na temat: Gminny Konkurs Recytatorski

Życzenia Świateczne

Utworzono dnia 23.12.2022

Konkurs "Babiogórska Szopka Regionalna - - XXI edycja"

Utworzono dnia 29.11.2022

Dofinansowanie dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Zembrzycach w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Utworzono dnia 22.11.2022

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach jest beneficjentem  „NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0.” NA LATA 2021-2025. W ramach zadania: „Dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-bookówi/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0W ramach dotacji celowej nasza biblioteka otrzymała w 2022 rok- 5.000 zł

czytaj dalej... na temat: Dofinansowanie dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Zembrzycach w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Słodki Kącik

Utworzono dnia 31.08.2022

Informacja

Utworzono dnia 12.07.2022

"Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach bierze udział w projekcie „BIT: Bony na Innowacje Technologiczne - wsparcie rozwoju kompetencji cyfrowych pracowników instytucji kultury w podregionie nowotarskim”, finansowanym w ramach działania 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Jednym z jego działań jest opracowanie strategii rozwoju naszej instytucji, ze szczególnym uwzględnieniem działań w zakresie e-aktywizacji i szkoleń cyfrowych. W związku z tym zachęcamy Państwa do zapoznania się z projektem tego dokumentu oraz zgłaszania swoich uwag za pośrednictwem poczty e-mail na adres gok_zembrzyce@interia.pl. Wszystkie zgłoszenia zostaną poddane analizie, celem ewentualnego wdrożenia w finalnym projekcie strategii."

czytaj dalej... na temat: Informacja

Cyfryzacja Gminnych Ośrodków Kultury

Utworzono dnia 07.07.2022

Szanowni Państwo
Nasza instytucja bierze udział w projekcie „BIT: Bony na Innowacje Technologiczne - wsparcie rozwoju kompetencji cyfrowych pracowników instytucji kultury w podregionie nowotarskim”, finansowanym przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach konkursu: „Cyfryzacja Gminnych Ośrodków Kultury” w ramach działania 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.                        

                  Dzięki temu nasza placówka uzyskała bezpłatnie m.in. sprzęt cyfrowy oraz materiały merytoryczne wraz z pakietem szkoleń dla pracowników - pod kątem rozwoju oferty dla mieszkańców. Aktualnie powstaje strategia rozwoju naszej instytucji jako lokalnego centrum wspierania kompetencji cyfrowych.

                 8 lipca br. o godzinie 830 zorganizowane zostanie spotkanie warsztatowe służące dyskusji na temat sytuacji i przyszłości naszej instytucji w tym zakresie. Podczas tego spotkania roboczego zidentyfikujemy potrzeby, problemy i oczekiwania, a także potencjały rozwojowe naszej instytucji oraz określimy cele rozwojowe i zadania do realizacji. Niniejszym mam zaszczyt zaprosić Pana/Panią do udziału w pracach nad naszą strategią, która określi w jakim kierunku planujemy się rozwijać oraz przedstawi ku temu nasz plan. Będę bardzo wdzięczna za aktywny udział w spotkaniu.Ponizej podajemy link który służy zbieraniu pomysłów na zadania i projekty do strategii:

https://www.webankieta.pl/ankieta/761615/bank-projektow-do-strategii-rozwoju-instytucji-kultury-jako-lokalnego-centrum-wspierania-kompetencji-cyfrowych-gckic-zembrzyce.html

czytaj dalej... na temat: Cyfryzacja Gminnych Ośrodków Kultury

Jubileuszowe Dni Gminy Zembrzyce

Utworzono dnia 17.06.2022

XXIV Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Utworzono dnia 30.05.2022

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXIV Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego.

Podczas pierwszego weekendu tegorocznej edycji – 4–5 czerwca – zaprezentujemy:

  • Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Andrychowie
  • Kościół i klasztor Reformatów w Kętach

czytaj dalej... na temat: XXIV Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 40

W poprzednim tygodniu: 39

W tym miesiącu: 16

W poprzednim miesiącu: 210

Wszystkich: 13687