Zembrzyckie Szaflikowanie 2015

20 i 21 czerwca, po raz kolejny świętowaliśmy dni naszej Gminy. Tegoroczne „Zembrzyckie szaf likowanie”  Dni Gminy Zembrzyce  były bez wątpienia rekordowe pod względem odwiedzających nas gości. Dla wszystkich przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Wszystko po to, aby każdy (o ile to w ogóle możliwe) znalazł coś dla siebie.

W sobotę na terenie boiska  LKS GARBARZ rozpoczęto świętowanie  z Kapelą Regionalną Tadka Wojtanka.  Na murawie boiska odbył pokaz działań ratowniczych  zaprezentowanych przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej  z Suchej Beskidzkiej  i Ochotniczej Straży Pożarnej  z Zembrzyc. Zademonstrowano sprzęt ratowniczy oraz pokaz udzielania pomocy w wypadku samochodowym. Użyto sprzętu hydraulicznego jednostki PSP, ale już na jesieni nasi druhowie dzięki środkom z KSRG , Urzędu Gminy, Spółki Uprawnionych Właścicieli Wsi Zembrzyce oraz swoim własnym, staną się posiadaczami takiego sprzętu.  Rywalizowali także na murawie boiska w meczu piłki nożnej „Ogóry” i „Skóry” mieszkańcy Zembrzyc. W rytmy taneczne wprowadził  obecnych pokaz „ZUMBY”. Następnie  przy dźwiękach muzyki nasze boisko stało się jednym wielki parkietem do tańca, gdzie wszyscy chętni mogli pląsać do woli. A to nie były wszystkie atrakcje! Pod namiotem zorganizowano wystawę  pt. „Dawniej w Zembrzycach” przedstawiającą  życie  i zajęcia mieszkańców w ubiegłym wieku. Była też  multimedialna prezentacja zdjęć z dawnych lat, która cieszyła się wśród mieszkańców ogromnym powodzeniem.

W niedzielę zaś prezentowały się wszystkie sołectwa naszej gminy. Przygotowano stoiska wystawowe, gdzie prezentowano wystawców poszczególnych sołectw oraz  częstowano lokalnymi smakołykami. Każde sołectwo zaprezentowało się też na scenie pokazując co każdy ma najlepsze. Rywalizowano również w turnieju zręcznościowym, w którym świetnie bawili się uczestnicy i oglądający, zabawy było co niemiara. Czas umilały również orkiestry Stowarzyszenie Muzycznego Śleszowice i Orkiestra Dęta „Rytm” Zembrzyce, bez których nie może się odbyć żadna udana impreza.

Puchar za najbardziej atrakcyjne stoisko otrzymało Sołectwo Marcówka, pozostali reprezentanci otrzymali drobne upominki.

Dla najmłodszych przygotowano darmowe atrakcje dmuchane, program sceniczny „Tęczowa kraina” oraz malowanie twarzy, bańki mydlane. Najmłodsi mogli przejechać się na grzbiecie konika huculskiego, pokarmić owieczki w zagrodzie bacy.

Przeprowadzono także akcję rejestracji dawców szpiku kostnego.

Program  tegorocznych Dni Gminy Zembrzyce był bardzo obszerny sprawił,że były to dwa dni wspanialej zabawy, rodzinnej rozrywki, połączonej z licznymi atrakcjami, oraz przypomnieniem dawnych zwyczajów i obrzędów z naszej okolicy.  Uczestniczący mogli się przekonać  jak bardzo aktualne jest powiedzenie „Cudze chwalicie, swego nie znacie” . Nawet aura sprzyjała, było smaczne jedzenie, muzyka, tańce, sport i rekreacja.

Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli swój wkład w zorganizowanie tegorocznej edycji imprezy,  aby przybyli mogli miło spędzić czas i dobrze się bawić.