Wystawa „PATRONI NASZYCH KOŚCIOŁÓW” w Tarnawie Dolnej

W Kościele Parafialnym w Tarnawie Dolnej do 3 listopada br. Można oglądać wystawę pokonkursową prac nadesłanych na Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski z cyklu „Patroni naszych kościołów”. Konkurs miał charakter otwarty, mogli brać udział twórcy ludowi, nieprofesjonaliści, amatorzy z terenu całej Polski, gdyż ma on zasięg ogólnopolski.

Organizatorem XIV edycji tego konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie , wspólnie z Gminą Zembrzyce .

Konkurs ma na celu przybliżenie ikonografii hagiograficznej świętych pełniących rolę patronów kościołów. Wielu świętych jest tematem dzieł plastycznych, również w sztuce ludowej. Tematem tegorocznej edycji jest „Św. Jan Kanty”, patron Kościoła Parafialnego w Tarnawie Dolnej.

Na konkurs wpłynęło 20 prac od 19 twórców, w tym również z naszej Gminy wpłynęła praca P. Grażyny Głuc, która została wyróżniona.

Uczestnikom konkursu dziękujemy za prezentację wykonanych rzeźb, a mieszkańców zapraszamy do obejrzenia prac.