Obchody Święta Niepodległości – WYNIKI I CHARYTATYWNEGO BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Niepodległości obchodzono w tym roku w Gminie Zembrzyce bardzo uroczyście. Świętowanie rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Zembrzycach, gdzie też odbyła się dalsza część uroczystości. Uczniowie Zespołu Szkół w Zembrzycach zaprezentowali patriotyczny program słowno-muzyczny. Występ uświetniła też miejscowa Orkiestra Dęta „Rytm” i ZKG „Mioduszyna” prezentując stare pieśni patriotyczne w nowej aranżacji. Przedstawiciele samorządu złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem tych, którzy oddali swe życie za wolność ojczyzny.
W południe odbył się też I Charytatywny Bieg Niepodległości, którego głównym celem była zbiórka pieniędzy na rozbudowę filii Ośrodka Rehabilitacyjno –Edukacyjnego w Tarnawie Górnej. W imprezie sportowej wzięli udział profesjonalni biegacze, ale również amatorzy – mieszkańcy Zembrzyc oraz powiatu suskiego i nie tylko, którzy chcieli spędzić Święto Niepodległości na sportowo, a przy okazji pomóc. Czynnie wzięło udział w biegu ponad 200 startujących w różnym wieku, a wszystkich łączyła pasja do biegania. Trasa biegu wiodła po malowniczej okolicy Zembrzyc. Start i meta była wyznaczona przy boisku LKS Garbarz. Nie zabrakło całych rodzin wspólnie startujących w wydarzeniu. Miłośnicy Nordic Walking też mieli przygotowany dystans 2 i 4 km specjalnie dla nich. Do biegu zagrzewała zumba, która miała bardzo liczne grono zwolenników. Dla startujących druhowie z OSP Krzeszów przygotowali tradycyjną grochówkę. Zaś słodki poczęstunek panie z KGW „Redz” z Tarnawy Górnej, Stowarzyszenia „Nasza Wieś Śleszowice” oraz ZKG „Mioduszyna” i OREWu. Rozlosowano również liczne nagrody niespodzianki ufundowane przez sponsorów. Puchary za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii, a było ich sporo, wręczyli Starosta Suski Józef Bałos i Wójt Gminy Zembrzyce Łukasz Palarski. Nagrodzono też „Najliczniejszą startującą rodzinę”, najstarszego i najmłodszego uczestnika. Mimo kapryśnej aury wszyscy bawili się świetnie, a najważniejsza była satysfakcja z bardzo licznego udziału zawodników biorących udział tym wydarzeniu.
Należą się serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników, organizatorów, sponsorów, a szczególnie pomysłodawczyni i głównej organizatorce imprezy Pani Jolancie Żmiji.

WYNIKI I CHARYTATYWNEGO BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI:

WYNIKI OPEN BIEG 4 KM

WYNIKI OPEN BIEG 8 KM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *