III Charytatywny Bieg Niepodległości w Zembrzycach

W sobotę  11 listopada 2017 r. o godzinie 12. 00  w Zembrzycach wystartuje III  Charytatywny Bieg Niepodległości. Współorganizatorami  biegu charytatywnego są: Stowarzyszenie Mocni Pomocni, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, Urząd Gminy, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im.ks. Józefa Tischnera.

W biegu może wziąć udział każdy. Dlatego organizatorzy liczą, że na starcie pojawią się nie tylko profesjonalni biegacze, ale również amatorzy – mieszkańcy z gminy Zembrzyce, powiatu suskiego i okolic, którzy zechcą spędzić Święto Niepodległości na sportowo, a przy okazji pomóc krakowskiemu hospicjum.

Bieg odbędzie się w na trzech  dystansach biegowych:

-„Bieg  Rodzinny”- czyli bieg i marsz NordicWalking na  2km,

– „Szybka Piątka” – bieg i marsz NordicWalking na5, 5 km,

– „Bieg główny” – bieg na 11 km(dwa okrążenia 5,5 km ).Dla dzieci i młodzieży będą zorganizowane zawody biegowe na dystansach:

• 100 m – dla przedszkolaków,
  • 300 m – dla kl. 1 i 2,
  • 500 m – dla kl. 3,
  • 800 m – dla kl. 4 – 6

Na wszystkich dystansach zarówno w marszu NW jak i biegach ( oprócz zawodów dla dzieci na boisku LKS Garbarz) będzie prowadzony pomiar czasu. Za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach zawodnik otrzyma statuetkę i pamiątkowy dyplom. Dzieci, które zajmą trzy pierwsze miejsca otrzymają również dyplom oraz słodkie upominki. Przewidziano również nagrodę dla „Najliczniejszej  rodziny”, dla najstarszego i  najmłodszego uczestnika biegu/marszu oraz dla najszybszego biegacza/maszerującego z Gminy Zembrzyce ( bieg główny i marsz NW na 5,5 km). W tym roku nowością jest kategoria dla mistrza powiatu suskiego w biegu na 11 km oraz w marszu NW na 5,5 km, a także puchar dla najliczniejszej grupy z jednego klubu.                                                                                Ale najważniejszą nagrodą dla wszystkich uczestników będzie to, że ich wysiłek fizyczny przeliczony będzie na konkretną pomoc. W tym roku dochód z zawodów przeznaczony będzie dla podopiecznych Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Zgłoszeń należy dokonywać poprzez stronę internetową: http://chronotex.pl/opis-zawodow/?id_zawodow=159 (UWAGA : zawodnicy którzy zapiszą się i opłacą wpisowe do 27.10.2017 otrzymają numer startowy personalizowany) oraz w dniu  biegu w Biurze Zawodów, które będzie czynne od 8.00- 11.00 ( do wyczerpania limitu miejsc).W tym dniu będą również przyjmowane zapisy na bieg dla dzieci. Biuro Zawodów znajdować się będzie w Świetlicy Profilaktycznej (budynek LKS „Garbarz” Zembrzyce).

Za udział w „III Charytatywnym Biegu Niepodległości” niezależnie od dystansu, opłata startowa wynosi 30 zł. Zawody dla dzieci na boisku są bezpłatne. W ramach opłaty startowej każdy uczestnik biegu głównego otrzymuje pakiet startowy, na który składają się:  numer startowy, koszulka w kolorze białym lub czerwonym,worko-plecak, pamiątkowy medal na mecie, artykuły pozyskane od sponsorów, wodę na mecie, talon na ciepły posiłek.Dla zawodników po zakończonym biegu i marszu będzie przygotowana Strefa Masażu.Bezpłatny masaż zapewni firma CENTRUM ZDROWIA I URODY Gabinet Rehabilitacji. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem zawodników czuwać będzie Grupa Fantom Ratownictwo Medyczne oraz strażacy z jednostek OSP.

W trakcie trwania III Charytatywnego Biegu Niepodległości odbędzie się również akcja profilaktyczna przygotowana przez ZOZ Sucha Beskidzka, konsultacje z trenerem personalnym Barbarą Fila Chwiej z NordFit Team. Będzie można  skorzystać z bezpłatnych konsultacji na temat doboru odpowiednich ćwiczeń, zdrowego odżywiania. Dla najmłodszych i nie tylko sporą dawkę zumby zaserwuje Gabriela Bryndza z HappyFit.Odbędzie się także kiermasz charytatywny. Będzie można napić się kawy, herbaty oraz zjeść pyszne ciasto.

UWAGA!!! Wśród uczestników III Charytatywnego Biegu Niepodległości w Zembrzycach będą rozlosowane nagrody niespodzianki. Warunkiem uczestniczenia w losowaniu będzie wykupiona opłata startowa,  obecność w trakcie losowania   i posiadanie numeru startowego.

PROGRAM BIEGU :

8.00- 11.00 – zapisy w Biurze Zawodów w Świetlicy Profilaktycznej (budynek LKS Garbarz) w Zembrzycach

11.00 – 11.30 – zawody sportowe dla dzieci na boisku LKS GARBARZ w Zembrzycach ( bez wpisowego) :

– 100 m – dla przedszkolaków

– 300 m – kl. 1 i 2

– 500 m – kl. 3

– 800 m – kl. 4-7

Uwaga! Dzieci mogą również startować razem z rodzicami w „Biegu Rodzinnym” na 2 km            (wpisowe 30 zł).

11.30– rozpoczęcie zawodów, powitanie zawodników, odśpiewanie hymnu, pamiątkowe zdjęcie,

12.00  – START ZAWODÓW – „Bieg Rodzinny” i Marsz NordicWalking na 2 km, „Szybka Piątka” i Marsz NordicWalking na 5,5 km, „Bieg Główny” na 11 km.

START i META ulokowane są przed budynkiem LKS GARBARZ – limit czasu 90 minut.

12.30- 14.00 –  akcja profilaktyczna ZOZ Sucha Beskidzka, poczęstunek dla zawodników, nowości z fitnessu, pokaz zumby, występy artystyczne, kiermasz charytatywny

14.00- 14.30 – losowanie nagród dla uczestników III Charytatywnego Biegu Niepodległości

14.30 – 15.00 – wręczenie nagród, podziękowania dla sponsorów, zakończenie imprezy.

Uprzejmie zapraszamy wszystkich biegaczy wraz z rodzinami, sympatyków sportu i aktywności fizycznej oraz kibiców, do wzięcia udziału w III Charytatywnym Biegu Niepodległości, aby nie tylko przez pasję dla sportu, życia i wolności uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ale również pomóc Krakowskiemu Hospicjum dla Dzieci im. ks. Tischnera w Krakowie.

Więcej informacji( regulamin, opis trasy, oświadczenia oraz inne ważne informacje na stronie wydarzenia na Facebooku oraz na stronie Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach.

( Jola Żmija – koordynator biegu)Oświadczenie zawodnika III Charytatywnego Biegu Niepodległości

Zgoda rodzica na bieg

REGULAMIM III Charytatywnego Biegu w Zembrzycach